پایانیک

مشاغل

صفحه من

پایانیک


استخدام شدن در یک موقعیت شغلی و یا یافتن یک شغل جدید نیاز به دانش، مهارت و اصولی دارد. تعریف درست مهارت های مورد نیاز و میزان اهمیت آنها تعیین کننده کیفیت بخش گسترده ای از فعالیتهای منابع انسانی است. مهارت هایی که باید در کسب آنها بکوشید، بستگی به علایق، تواناییها و استعداد شما و همچنین اهداف شغلی و منابع موجود دارد. این مهارتها باعث بهبود بخشیدن به فرایند انجام کارها و همچنین عملکرد کاری می شود. در این بخش برخی مهارت های مهم از نظر کارفرمایان آورده شده است که اگر به درستی در کنار دانش و شایستگی های شما نشان داده شود، شانس شما را در به دست آوردن شغل شایسته افزایش می دهد.


۱- مهارت های ارتباطی:

روابط عمومی خوب نیاز هر شغل و تجارتی است. صرف نظر از شغل و صنعتی که در آن نیروی انسانی مشغول به کار می باشد، توانایی برقراری ارتباط موثر به صورت شفاهی و نوشتاری بسیار ضروری است. یک فرد باید بتواند با سایر کارمندان، مدیران و مشتریان به صورت فردی، از طریق فضای مجازی، مکاتباتی و یا با تلفن، ارتباط موثر برقرار نماید.


۲- کار گروهی:


اکثر مشاغل به تعامل نزدیک بین کارکنان تکیه می کنند. روحیه کاری بالا و توانایی کار در یک تیم مهم ترین نیاز هر کارجویی است. موفقیت یک شرکت به این موضوع بستگی دارد که افراد آن شرکت تا چه حد می توانند با هم به صورت گروهی کار کنند.


۳- مدیریت زمان و سازماندهی:


سازمان دهی شدن در مشاغلی که افرادی دیگر را نیز شامل می شود یا در چارچوب های زمانی کار می کنند، یک شرط لازم است. توانایی در سازمانده بودن و اولویت بندی کارها می تواند باعث پیشرفت شما و تیم کاریتان شود.


۴- تفکر منطقی و پردازش اطلاعات:


داشتن تفکر منطقی و پردازش اطلاعات به این معناست که شما به عنوان یک کارجو حق آرمان گرایی های بی پایه و اساس را ندارید. به جای خیالبافی و ترسیم شرایط شغلی غیر منطقی با استفاده از داده هایی که در اختیار دارید و منطقی که در اندیشه تان وجود دارد، شرایط موقعیت های شغلی و توانایی های خودتان را بسنجید.


۵- ابتکار عمل:


حتی در جاهایی که بیشترین سطح از تکنولوژی موج می زند، همیشه راه هایی برای ابتکارهای نو وجود دارد. ابتکار عمل نیازمند تفکر جانبی، اعتماد به نفس و دانش است. اگر علاقه مند به چیزی هستید و به دانش خود در آن اعتماد کنید، ابتکار عمل به طور طبیعی به سراغتان خواهد آمد.


۶-انعطاف پذیری و سازگاری:


انعطاف پذیری اساسا بدین معنی است که شما سازگار با شرایط بوده و تغییرات را می پذیرید. انعطاف پذیری می تواند در مورد زمان، حجم کار و یا همکاران به کار بیاید.


۷- مهارت های یادگیری در کار:


یاد گرفتن در کار هیچ گاه نباید متوقف شود و کارجویان و کارمندان دائما باید در حال یادگیری مهارت و تکنیکهای جدید در کار باشند چون یادگیری روش های جدید در کار کمک می کند که یک تجارت در رقابت موجود بین سرکاتها موفق شود.


۸- مهارت حل مشکل:


مهارت حل مشکل:اکثر کارها و وظلیفی که در زندگی خود با آنها مواجه می شویم، بسیار بغرنج و پیچیده هستند. تکنیک حل مشکل و چالشها در هر تجارتی باعث می شود که مشکلات کاری کمتری به وجود بیاید و این مهارت برای هر کارجویی است.


۹-مدیریت پروژه:


هرچند که ممکن است شغل مورد نظر شامل هدایت پروژه نباشد، اما به نظر می رسد که بسیاری از کارفرمایان متقاضی مهارت مدیریت پروژه می باشند. این مهارت در واقع برعهده گرفتن مسئولیت و برنامه ریزی یک پروژه از ابتدا تا انتها می باشد.


۱۰- مهارت استفاده از نرم افزارها:


مهارتهای کامپیوتری و تسلط بر نرم افزارهای مختلف از جمله مهارتهای مهمی هستند که باید کارجویان بر آنها تسلط داشته باشند. شرکت های مختلف اغلب تسلط بر نرم افزارهای گوناگون را جزء شرایط کاری میدانند مثلا تسلط بر اینترنت و یا نرم افزارهایی مثل ورد، اکسل، پاورپوینت و … جزء مهارتهای مهم هستند.


۱۱- مهارت دانستن زبان خارجی:


امروزه کشورها به مواد و محصولات یکدیگر احتیاج متقابل دارند به همین دلیل توانایی صحبت کردن و مکالمه به یک زبان خارجی فرصتهای شغلی مناسب را فراهم می آورد.


۱۲- اشتیاق و اراده:


همیشه انگیزه می تواند موتور محرک برای رسیدن به هدف باشد. در کنار عزم و اراده برای انجام کار می تواند تلاش برای نیل به اهداف را ممتد و همیشگی کند.


۱۳- مهارت های فردی قوی:


محیط کار آداب و رفتار خاص خود را می طلبد. در واقع در یافتن شغل، گذشته از مهارتهای فنی و دانشی مورد نیاز، مهارت های رفتاری هم مورد سنجش قرار می گیرد.


۱۴- ادب، نزاکت و احترام:


هیچ چیز بهتر از این نیست که در محیط کاری به یکدیگر احترام بگذارند. این باید یکی از قوانین طلایی برای هر شرکت و یا استارتاپی باشد.


طراحی و حقوق این وب سایت برای شرکت پایانیک محفوظ است.